LTF Su Arıtma İle Sivilcelere Veda

Sivilceler özellikle ergenlik döneminin kabusudur.

Ergenlik döneminde yükselen hormonların etkisiyle vücudun yağ üretimi artar. Artan yağ dışarıya sivilce olarak çıkar. Bu sivilceler özellikle yeni genç kız yada genç erkek olacak bireyler için hem sıhhat açısından hemde ruhsal açıdan mesele yaratır. Sivilcelerin baş düşmanı sudur.

Su, cildi aknelerden korusa da genellikle su içmenin kronik akneden kurtulmayı sağladığı söylenemez. Akne, genetik ve hormonlarla ilgili bir sorundur. Gözeneklerin kapanması sonucu ortaya çıkar. Ancak su, stresten kaynaklanan sivilcelerin çıkmasını önleyebilir, vücuttaki hormon dengesinin normale dönmesini sağlar. Hormon dengesizliği sebebiyle cilt problemlerı yaşadığınız bir dönemde vücudunuz belirgin bir halde susuz kalmışsa stres hormonu üretiminiz hızlanır. Bu da akneler için zararı olandır. Ayrıca bolca su içmek kuru cildi de nemlendirir.

Vücut iyice susuz kaldığı zamanlar, cilt de kurur ve çatlamaya adım atar. Vücudun susuz kalması var olan mor halkaların daha da belirginleşmesine de niçin olabiliyor. Derinin alt kısmındaki hücreler susuz kalın büzülüp gözler çukura kaçmış benzer biçimde görünür.

Suyun saymayla bitmeyen faydaları arasında cildi güzelleştirmesini de sayabiliriz. Bol su içen kişilerin daha geç yaşlandığı ispatlanmıştır. Suyun peeling tesiri vardır. Günde en az 2 litre su içmek gerekir. Cildin nem dengesini korumak fazla yağdan arındırmak için bol su şarttır. Görüntü olarak sizi olumsuz etkileyecek olan sivilceler özgüveninizide sarsar ve topluma girmek istemezsiniz. Sivilcelerle baş etmek çok zor değildir. Bolca mineralli ve ph seviyesi yüksek bir su arıtma aygıtı ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

LTF Su Arıtma cihazı tam da aramış olduğunuz aygıt…

NSF, Water Quality onaylı en kaliteli su arıtma aygıtı olan LTF Su Arıtma uzmanların tavsiye etmiş olduğu en kaliteli su arıtma filtrelerini ve ekipmanlarını kullanır. LTF Su Arıtma cihazlarından çıkan suya özel tasarlanmış 6-7-8. Aşama filtreler sayesinde suyu gerekli mineraller eklendikten sonra en sağlıklı suyu üretir. Pentek marka alkali filtre sayesinde 8-8,5 ph su elde ederken Omnipure marka hindistan çevizi filtresi ile suya eşsiz bir lezzet ve tat katar.

Görüldüğü gibi bolca mineralli ve 8- 8.5 ph seviyesinde su üreten bu arıtma aygıtı yardımıyla sivilcelerinize veda edebilirsiniz. LTF Su Arıtma sağlıklı günler diler…

About the author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir