Almış olduğunuz ürünün sağlıklı çalışabilmesi için aşağıda yazılan yıkama prosedürlerini uygulamanız önemle rica olunur.

1-Tank vanası kapatılmalı ve arıtılmış su musluğu açılmalıdır.Pompalı modellerde fiş prize takılmalı ve küresel vana açılmalıdır.Atık hattının gideceği yer, bir gider hattı olmalı ve önü açık, su birikintisi oluşturacak bir yer olmamalıdır.(Mutfak tezgâhının giderine bağlamanız uygun olacaktır.)

2-Sediment Filtre ve Aktif Karbon Filtre (1.ve 2.Filtre) beraber yıkanır.Çıkan siyah su Blok Karbon Filtreye (1 mikron sediment) (3.filtreye) verilmeden dışarı tahliye edilmelidir.Berrak su elde edildikten sonra 1. ve 2. filtreden geçen su ile Blok Karbon (3.filtre) yıkanır ve blok karbondan çıkan siyah su da dışarı tahliye edilmelidir.(4. ve 5. varsa 6. filtreye bu su verilmemelidir) Blok Karbon (3.Filtre) Filtre 5 dakika boyunca yıkanır.


3-İlk 3 filtreden çıkan temiz su ile - Membran Filtre (4.Filtre) takılmadan- Post Karbon (5.Filtre) yıkanır ve içindeki su tahliye edilir.Cihazınızdan berrak bir su aldıktan sonra varsa mineral ya da Ph Filtre (6.Filtre) yıkanır ve berrak bir su alıncaya kadar bu işlem devam eder.

4-Membran Filtre (4.Filtre) membran housing yuvasına contaların alt kısmında kalacak şekilde yerleştirilir, (bu contaların ısıtılarak ve sağa doğru çevirilerek yuvaya oturtulması gerekmektedir) daha sonra  housing kapağı kapatılır ve membrana su verilir.Membrana giren ilk su tanka ve post karbona ya da varsa mineral filtreye girmeden dışarıya atılmalıdır.Membrandan 8 litre su alıncaya kadar su direkt olarak dışarı tahliye edilmelidir (bu süreç 45 dakika sürecektir).

5-Tank vanası açılmalıdır ve temiz su musluğu kapatılmalıdır.Arıtılmış temiz su tanka dolmalıdır.Bu işlem 45 dakika sürecektir.45 dakika sonunda tankın en az 1 defa doldurulup, temiz su musluğu açılarak, tahliye edilmesi gerekmektedir.

6-Bu işlemleri tamamladıktan sonra cihazınız temiz ve güvenli su üretecektir.Afiyet olsun..