Gebelikte bolca su tüketimi hem anne hem bebek açısından çok yararlıdır. Anne adayı günde ortalama iki buçuk – üç litre kadar su içmelidir.

Yazları su tüketimi daha çok olmalıdır çünkü terleme ile çok sıvı kaybedilir. Ayrıca spor ve egzersiz yapan hamileler spor esnasında ve spor bittikten sonra bolca bol su içmelidir.

Meyve suyu, çay, kahve, kola vb. Içecekler:

Bunları gebelikte bolca tüketilmesi önerilmez çünkü hem vücuda gereksiz kalori yüklerler bununla beraber içerdikleri kafein nedeniyle diüretik tesir yaparak bolca idrar atılımına neden olurlar. Bundan dolayı bunlarla alınan sıvı kolayca atılmış olur.

İdrar renginiz ne kadar su içtiğiniz mevzusunda size ipucu verebilir. İdrar renginiz koyu ise içtiğiniz su yetersizdir veya içtiğinizin çoğunu terleme ile kaybediyorsunuzdur, daha çok içmeniz gerektiği anlamına gelir. İdrar renginiz açık ise çoğu zaman almış olduğunız sıvı yeterlidir, gene de günde 8-10 bardaktan az olmamasına özen göstermelisiniz.

Gebelikte normal günlere bakılırsa daha su içmek gebeliğin sağlıklı geçişine de yardımcı olacaktır. Çünkü biliyorsunuz ki bebeğin anne karnındaki yaşam alanı sudur. Siz ne kadar su içerseniz bebeğinizde anne karnında o denli mutlu olacaktır.

Ayrıca doğumda suyunuz ne kadar fazla olursa doğumunuzda o kadar basit olur. Doğum esnasında bebek suyla beraber gelir ve bol su ile doğumu kolaylaştırmış olmuş olursunuz. Normal zamanda 2 litre su içen bir anne gebeyken 3 litre içmelidir. Çünkü hamilelikte normal zamana bakılırsa vücut daha çok dehidrasyona uğrar.

Ek olarak gebelikte en çok rastlanan şikayetlerden biriside idrar yolu enfeksiyonudur. Bunun sebeplerinden biride az su tüketimidir. Çok su tüketimi enfeksiyon riskini de ortadan kaldırır. Gebelikte enfeksiyonlar bebeğe ciddi anlamda zarar verir. Bebeğinin ve kendinin sağlığını düşünen bilinçli gebeler bolca sıvı tüketimine özen göstermelidir.

Suyun ikamesi yoktur geleni gebelikte hiçbir sıvı suyun yerini tutamaz. O yüzden her süre yanınızda su bulundurmaya özen gösteriniz.

LTF Su Arıtma ile gebelikte Su içmek daha basit ve zevkli…

LTF Su Arıtma cihazında bulunan Hindistan cevizi filtre sayesinde suyun tadı daha tatlı ve içimi daha yumuşaktır. Genel anlamda azca su tüketen kişiler LTF Su Arıtma cihazını kullanmaya başladıktan sonra bol su tüketimine geçtiklerini söylediler. Özellikle gebelerin, bebekli ailelerin, sağlık problemi olan kişilerin, böbrek rahatsızlığı idrar yolu enfeksiyonu ve benzeri rahatsızlığı olan kişilerin tercih etmiş olduğu bu cihaz size ve sevdiklerinize sağlıklı günler sunmaktan gurur duyar.