Damacana ve pet şişelerdeki suları tüketmenin tehlikeleri saymakla bitmez. Hazır Sulardaki Tehlike fark edilmelidir. Damacana ve musluk sularındaki kurşun oranının kanser olma olasılığını arttırdığı bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Musluk sularında veya ambalajlı sularda bulunan bakteri ve ağır metal oranlarının yüksek olduğu bilimsel araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Bu sebep ile ailemizin sağlığı ve ciddi hastalıkları önlemek için en iyi su arıtma aygıtı kullanılmalıdır.

Su arıtma cihazları kullanılmadan tüketilen sularda fabrika atıkları, tarım ilaçları benzer biçimde çevre kirliliğine sebep olan faktörlerin toprak ve yer altı su kaynaklarından musluk sularına karışmaktadır.
Bunlarda insan sağlığını negatif etkilemekte ve bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Damacana ve pet şişe kullanımının her yıl daha da arttığı ve bu artış oranının bilgisiz bir halde olması nedeniyle sağlık problemlerini de bununla beraber getirmektedir.

Hazır Sulardaki Tehlikeye Dikkat Edin
Damacana pompalarından kaynaklı kirliliğin nem ve açık ortamlarda bulunması bakteri florasını çoğaltmakta ve sularımızı daha da kirletmektedir. Gün ışığına maruz kalan damacana ve pet şişelerin yapımında kullanılan kimyasal maddelerin suya geçişini sağlamakta ve insan sağlığına zarar vermektedir. Sulardaki Pb, Mn, Cd, Cu, Hg şeklinde ağır metallerin cilt rahatsızlıkları, karaciğer hasarları, böbrek hastalıkları ve sinir sisteminde ağır hasarlara yol açtığı bilimsel bir gerçektir. Hazır Sulardaki tehlike özellikle hamile hanımların damacana yada musluk sularındaki tehlikeli bakteri ve kimyasallara maruz kaldığı taktirde bebeğin rahim duvarına tutunmasında güçlük yaşadığı hücresel gelişimi zorlaştırdığı düşüklere sebep olduğu, bebekte kromozomal hastalıklar oluşturabileceği kanıtlanmıştır.

Plastik şişelerde ve damacanalarda satılan sulardaki tehlikenin bilincinde olmak bilinçli tüketici olmak ve ailemizin sağlığını düşünmek zorundayız. Bu yüzden en iyi su arıtma aygıtı kullanmalı ve gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam bırakmalıyız. Sağlığımız için en iyi su arıtma aygıtı kullanmalıyız. Arıtma cihazları suyu bir çok filtreden geçirerek içindeki yabancı ve zararlı maddelerden, bakterilerden arındırır. Ek olarak sularda oluşan kötü koku ve damacana sularında bulunan tat verici maddelerden temizler. Yumuşak içimli sular elde etmemizi sağlar. Kireçli ve klorlu sulardan kurtulmak ve güvenli su kullanımına rahat ulaşa bilmek sağlıklı su tüketimi için su arıtma aygıtı kullanılmalıdır.