LTF su rejimi ile zayıflama yöntemiyle ayda belli oranda kilo yitirilmesine yol açtığı bilinmektedir. Vücudumuzun büyük bir bölümü sudan oluşurken kilo kaybında da su tüketimi önemli rol oynamaktadır. Sağlık için ph değerinin de önemi büyüktür.

Günlük su ihtiyacı 2 – 2.5 lt olarak içilmesi gerekmektedir. Alkali olarak tüketilen sularda sağlık yönünden önemlidir. Evde rahatlıkla hazırlanabilmektedir. Alkali su denilince ilk akla gelen bir miktar suyun içerisine katılan limondur. Alkali su ph seviyesinin 7 ve üzerinde olan su demektir. Gün süresince bu alkali su tüketilmesi gerekmektedir.

Karbonatla veya limonla alkali su hazırlanabilmektedir. Bu rahat bulunabilecek malzemelerle alkali su ile zayıflama sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Güvenilen markanın suyunu tüketen kişiler 2 litrelik suyun içine 1 çorba kaşığı karbonat ekleyerek bu tarifi yürütmek mümkündür. Karbonatı suda çözülene kadar beklemek doğru olacaktır. Belli bir rahatsızlığa sahip olan kişilerin sodyum içeren karbonatlı alkali su tüketmeleri önerilmemektedir. Metabolizmayı hızlandıran tesiri de bilinmektedir. Öğünlerden 1 saat sonrasında tüketilen karbonatlı suyun sindirim açısından kolaylık sağladığı da bilinmektedir.

Alkali su diyeti ile zayıflama şekillerinden biri de limonla sağlanmaktadır. Limon içerisinde asit bulunduran bir meyve türüdür. Asidi dengelemek için hazırlanan suyun içine eklenen limon her ne kadar uygun olarak görünmese de limon eksi elektrik yüklüdür. şu demek oluyor ki sindirildikce alkali su haline gelme özelliği vardır. Çeşme suyu kullanan kişilerin ph kıymetini ölçtürmeleri gerekmektedir.

Alkali su diyet süresince olsun gmeşhurk hayatta olsun alkali suyun önemini bilmekte fayda vardır. Alkali yiyeceklere örnek verilecek olursa lahana, pırasa, bamya, brokoli, börülce, kereviz dir. Alkali su ile diyet yapılacaksa desteklenmesi açısından alkali yiyecekleri de tüketmek gerekir. Alkali rejimi tatbik eden ünlü adlar ayda 7 ile 8 kilo vermeyi başarmışlardır.

Alkali Su Tarifi
İnsan vücudunun %75 – 80’i sudan oluşmakla birlikte, yaşlandıkça bu oran düşmektedir ve bu da sıhhat açısından bir çok problemi bununla beraber getirmektedir. Alkali olmayan sular asidik özellikte olduğundan dolayı ne kadar çok su içsek de alkali sudan alacağımız faydayı sağlayamamaktadır. Bundan dolayı, sağlığına önem veren her insanın alkali su içerek vücut ph seviyesini koruması önerilmektedir. Vücudumuzda uzun seneler içinde biriken toksinleri nötralize ederek atmaya yardımcı olmaktadır. Bağışıklığı güçlendirerek insanı bir çok hastalıktan korumuş olan alkali su tarifi bir kaç şekilde olmaktadır.

Alkali Su Nasıl Yapılır
Alkali su tarifi karbonatla yada limonla yapılmaktadır. Karbonatın İngiliz karbonatı olması ve suyun da taze olması gerekmektedir. İngiliz karbonatını eczanelerde bulabilmek mümkündür. 2 litre suyun içine, 1 yemek kaşığı karbonat koyarak taneler tamamen eriyene kadar karıştırılmalıdır. İhitiyaca göre bu ölçüler birebir oranında olmak kaydıyla değiştirebilir. Çözelti hazırlandıktan sonrasında çok bekletilmeden tüketilmelidir. Alkali suyu limonla elde etmek için ise 1 tane limon dilimleyerek 2 litre suya koyulmalıdır. Limonu sıkmadan bir tek dilimleyerek suya katmak gerekmektedir. Bu karışımın içine 1 yiyecek kaşığı deniz tuzu ekleyerek alkali suyun minarelleşmesini sağlayabilirsiniz. Limonla meydana getirilen alkali su tarifi 8-12 saat kadar bekletildikten sonra tüketilmelidir.

Alkali Suyun Faydaları
Alkali su vücutta biriken asidik atıkların atılmasını sağlamaktadır. Hücrelerce daha hızlı emildiği için vücudun ihtiyacı olan suyun maksimum derecede alınmasına yol açmaktadır. Bununla birlikte vücudun ph derecesini korumaktadır. Vücuttaki yağ hücrelerinin parçalanmasında da etkili olan alkali su bu sayede zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Cildi nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır. Bu faydalarla birlikte, alkali suyun böbrekler üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceği görüşleri tartışılmaktadır. Bu yüzden doktora danışmadan aşırı alkali su tüketimi yapmamak gerekmektedir.