Azca su içmek kişilerde yorgunluk, dikkat güçlüğü ve bellek bozuklukları görülmektedir. Sağlıklı yetişkin erkekte vücut ağırlığının ortalama % 60 ‘ nı, kadınlarda ise % 50’ ni su oluşturur. Beynimizin ortalama % 95 ‘i ve akciğerlerimizin ortalama % 90 ‘nı su oluşturur.

Vücudumuzdaki organlar yeteri kadar su olmadığında fonksiyonlarını sürdüremezler. Dirimsel vakalar sadece hücre içerisinde yeteri kadar su olduğunda gerçekleşmektedir. Vücut sıvımızın ortalama % 2 ‘si benzer biçimde bir oranda azalması bile yorgunluk, dikkati toplamama, meydana getirilen işe odaklanmakta kuvvetlik ve hafızada hafif bozulmalara niçin olmaktadır.

Dehidratasyon
Vücut sıvısının azalmasına denir. Aslında gün süresince devam eden yorgunluğun nedenlerinden birisi hafif dehidrasyondur. Susuzluğunuzu gidermek için gün içerisinde içmiş olduğunuz miktarın iki katını tüketmeye çalışın. Su tüketimi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Sık sık ve gün boyu su için. Su içmek için Susamayı beklemeyin.

İdrar renginiz koyu sarıdan şeffaf ve açık renge dönüştüğünde yeterli miktarda su içmişsiniz demektir.

Azca su içmek böbreklerin çalışmasını da engeller. Azca su içen kişilerde böbrekler zor çalışır ve böbrek bir zaman sonra taş yada kum üretmeye adım atar. Aşırı ağrılı bir süreç olan bu süreçte doktorların tek tavsiyesi bol su içmektir. İdrar yolu enfeksiyonlarının da sebebi aynı şekilde az su tüketimi yada kireçli su içmektir. Şebeke sularından kaçının en sık rastlanan sağlık sorunlarının başlangıcında şebeke suları gelmektedir.

Kaliteli bir su arıtma aygıtı ile bu sorununuzdan kurtulmanın çok rahat LTF Su Arıtma aygıtı sağlık için en ideal cihazdır. %100 satın alan memnuniyetine sahiptir. Özellikle sağlık sorunu yaşayan yada bebekli evlerin vazgeçilmezi olan LTF Su Arıtma sağlık bakanlığı tarafınca da birinci sıra da gösterilmektedir.

Çocukların sıvı gereksinimi yaşla birlikte değişir. Süt alımı azaldıkça içeceklerle alınan su giderek daha önemli hale gelir. 0-1 yaşta anne sütü en iyi sıvı kaynağıdır. 6. Aydan itibaren su ve tamamlayıcı besinler (mama, meyve, sebze suyu) anne sütüne destek olarak sıvı deposunu oluşturur. 1 yaş sonrası ise en iyi sıvı kaynağı sudur. Bunun bilincinde olan annelerin bir numaralı tercihi LTF Su Arıtma cihazıdır.