Gazlı içecekler mideye çok zarar verir. Mide yanması,gastrit, mide gazı benzer biçimde bir çok etkisi vardır. Midede gösterdiği etkilerin benzerlerini asitli içecekler bağırsaklarda da gösteriyor. Bağlarırsak iltihabı ve kolon kanseri riskini ciddi anlamda yükseltiyor.

Asitli içeceklerin ihtiva ettiği fosfat miktarı tam anlamıyla rekor seviyede. İşte bu yüzden düzenli olarak bu içecekleri tüketen normal bir insanın, ilerleyen yaşlarda kemik erimesi rahatsızlığı yaşamaması inanılması zor bir konum.

Asitli içeceklerde bulunan sodyum benzoat astıma davetiye çıkaran bir numaralı madde. Sodyum benzoat bununla beraber egzama oluşumunu da tetikliyor.

Herhangi bir gazlı içecek içmemizin ardından 20 dakika içinde vücudunuz normalde olması gerekenden tam 7 kat daha fazla insülün salgılıyor. Sadece yine bu içeceklerde bulunan diğer etken maddeler bunu dengeliyor. Buna rağmen devamlı kullanımda diyabet, kısaca şeker hastalığı kaçınılmaz bir son olarak karşımıza çıkıyor.

Suyun ikamesi yoktur. Çoğumuz su yerine gazlı içecekleri tercih ederiz görüldüğü gibi kendimize iyilik değil fenalık yapmış oluruz. Susuzluğumuzu gidermediği benzer biçimde vücudu dehidrasyona uğratır. Vücudun yitirdiği suyu sadece Su ile geri kazanabilirsiniz.

Asitli İçeceklerin Zararları
Asitli içeceklerde bulunan fosforik asit böbrek taşı oluşumuna niçin oluyor ve böbrek yetmezliğinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Asitli içeceklerin tamamında bulunan yoğun asit dişleri çürütüyor ve ağız kokusuna neden oluyor.

Asitli içeceklerin içinde bol miktarda bulunan ve bu içeceklere şekerli bir tat veren mısır şurubu hem diyabete yol açıyor, bununla beraber kalp krizi riskinizi ciddi manada yükseltiyor.

Asitli içeceklerin zararları bunlarla sınırlı değil tabiki anlatmak istediğimiz aslolan konu suyun yerine bu içecekleri içtiğinizde vücudunuza verdiğiniz zarar. Şebeke suları ağır meteryaller ihtiva ettiği için içimi zordur ve kireç olduğundan rahatsızlıklara yol açabilir. İnsanlar şebeke suları sebebiyle sudan soğumuş ve günlük su gereksinimlarını karşılayamaz hale gelmiştir.

Bunun için size sunulan su arıtma cihazı LTF Su Arıtma size bolca su içmenin keyfini yaşatacak . Çünkü LTF Su Arıtma sağlık açısından bir numaralı cihaz olmuştur. Sıhhat bakanlığı onaylı NSF – FDA belgelerine haiz bu aygıt 6 filtreli ve 8 mineral filtresi ile suya gerekli mineralleri katarak insan sağlığı için özel tasarlanmıştır. 8.5 ph değerinde su üretir. İçinde bulundurduğu Hindistan cevizi filtresi ile suya Hindistan cevizinin keyfinı bırakarak muhteşem bir içim bırakır.

Sağlık açısından her eve gerekli olan su arıtma aletinin kaliteli olması hakikaten kaliteli bir su üretmesi kadar önemlidir. Sitemizi ziyaret ederek size uygun cihazlarımız dan sipariş vererek sizde sağlıklı su içmeye başlayabilirsiniz.