Yeryüzünde en bol bulunan maddelerden biri sudur ve yaşamın temelidir. Eğer su olmasaydı yaşam da olmazdı. Denizler ve okyanuslar toprakta, atmosferde ve bütün canlı varlıklarda su vardır. İnsan vücudunun ortalama üçte ikisi Sudan kaynaklanır; ayrıca yiyeceklerin, özelliklede sebze ve meyvelerin büyük bir bölümü de sudur.

Güneşin ısısı deniz suyunun yüzeyinde buharlaşmaya neden olur ve su buharlaşıp öbür mineraller kalır ve bu mineraller altaki suya karışır. Denizlerin buralara dökülen ırmaklardan çok daha tuzlu olmasının sebebi budur. İçme sularının kolayca içilebilmesi için de suyun belirli ölçülerde çözünmüş gaz ve mineralleri içeriyor olması gerekir. İnsan Sağlığı için gerekli minerallerin suda bulunması gerekir.

Dünyadaki yaşamın varlığı suya bağlıdır. Güneş ısısı suyu buharlaştırır; buharlaşan su, damlacıklardan oluşan bulutlar halinde atmosferde kümelenir. Bu kütleler yeterli bir büyüklüğe ulaşınca yağmur, dolu ya da kar halinde yeryüzüne iner ve yaşamın sürmesini sağlar. Buna yağış denir; suyun toprağa işlemesi de bu süreçte olur. Bitkiler suyu topraktan soğurur ve bunun belirli bir bölümünü terleme denen bir süreç sonucunda yeniden atmosferde bırakır. Buharlaşma, yağış ve terleme su çevrimini oluşturur.

Yağan yağmur ve akan sular yeryüzünü zaman içinde değişikliğe uğratır. Dev barajların yardımıyla suyun bir bölümü denize dökülmeden önce tutulabilir. Bu suni depolarda toplanan sudan yararlanılarak elektrik üretimi için kullanılan su Türibinleri Çalıştırılabilir, kasaba ve kentlerin su gereksinimi karşılanabilir.

Su insan yaşamı için yemekten bile önce gelir. Öyle ki bir insan haftalarca aç yaşarken susuz en fazlaca 1 hafta katlanabilir. İçme suyunun temiz ve Mineralli olması çok önemlidir. Ph seviyesinin en az 8 olması gerekir.

Size tavsiyemiz LTF Su Arıtma
Çünkü LTF Su Arıtmada bulunan Mineral filtre ihtiva ettiği 8 çeşit mineral yardımıyla suyu mineral açısından zenginleştirirken, Detox filtre dağınık halde bulunan su moleküllerini sıra haline dizerken, suyun vücutta dolaşımını kolaylaştırır.

Alkalin filtresi sayesinde suyun ph seviyesini 7.5 – 9.5 ph’a yükselterek yüksek ph’lı su içmenin ayrıcalığını hissettirir.

Sizde LTF Su Arıtmaya Gelin su içmenin ayrıcalığını evinizde yaşayın…