Hepimiz suyun yaşamın temeli bulunduğunu biliyoruz. Ancak çoğumuz suyun, vücudumuzun hemen her organında ve vücudumuzun işleyişinde oynadığı temel rolün farkında değiliz. Eğer farkında olsaydık günde en az 2 litre su tüketirdik fakat çoğumuz Su içmeyi işkence olarak görüyoruz ve susamadığımız sürece Su içmiyoruz. Su aslen hayatı sürdürmekten fazlasını sağlamaktadır.

Su hayat anlamına gelir. İnsan besinsiz kalmış olduğunda bir tek su içerek 50 gün kadar yaşamını sürdürebilir ama su içmeden sadece birkaç gün canlı kalabilir. Dehidrasyona uğrayan bir vücut direncini kaybeder ve maalesef yaşam fonksiyonlarını yitirir.

İnsan vücudu normalde günde 2.5 litre kadar suyu değişik yollardan dışarıya atar. Düzgüsel yaşamsal vücut fonksiyonlarının sürmesi için vücuttaki su rezervlerine ihtiyaç duyulmadan, bu miktarın yerine konması gerekir. Yetersiz su içme ve minerallerden fukara beslenme; kalp dolaşım, sindirim ve boşaltım sistemlerinde rahatsızlıklara, metabolizma ve hormonsal işlevlerde sorunlara zemin hazırlar. Bu durum, daha çok orta ve ileri yaşlı bireylerde tespit edilmiştir, o nedenle de yeterli oranda su içilmesi ve lüzumlu düzeylerde mineral alınması bu kişilerde özellikle daha çok önemsenmelidir.

Mineralli su
Mineralli su, içildiklerinde bir tek gmeşhurk su gereksinimini ve kaybedilen suyun yerine konulmasını sağlamazlar, bununla birlikte içerdikleri minerallin bağırsaklardan rahatlıkla emilmesi ile gmeşhurk mineral gereksiniminin karşılanmasına da katkıda bulunurlar.

Bir suyun sağlıklı olabilmesi için bolca mineral içermesi gerekmektedir. Bolca mineral içeren LTF Su Arıtma mineralli su arıtma aygıtı 8 mineral filtresi sayesinde suya lüzumlu mineralleri katarak sağlıklı bir su üretmeyi başarmıştır.

Ph filtresi sayesinde ise; suyun ph’ı belli bir değerin altına inince asidik çok yüksek olursa da bazik olur suyunuzun düşük olan ph kıymetini insanoğlu için ideal olan (7-8.5) aralığına sabitleyerek suyun içeriğindeki asit-baz dengesini dengeler. Suyun fazla asidik olması aşındırıcı ve tehlikelidir aynı şekilde bazik olması da bir çok tehlikeyi bununla beraber getirir. Eğer su çok asidik yada bazik ise vücudunuz onu dengelemek için çaba sarf eder bu filtre vücudunuzun görevini üstlenerek sizin daha az yorulmanızı ve daha dinç olmanızı sağlar.

LTF Su Arıtma yardımıyla bolca mineralli ve yüksek ph seviyesine haiz kaliteli ve sağlıklı bir su içmiş olmuş olursunuz.